تاريخ : پنج شنبه 17 خرداد 1397 | 3:10 | نویسنده : محمدرضا آیلین

 

 

http://www.example.com/images/image.gif">

تاريخ : شنبه 12 خرداد 1397 | 2:1 | نویسنده : محمدرضا آیلین

مدیتیشن چیست؟ مدیتیشن به معنای متمرکز کردن ذهن است. این تمرکز میتواند بر روی یک صدا، عبارت یا دعا، شئ، تصویر،لذت و... صورت گیرد. هدف از این کار آگاهی از لحظه حال، رسیدن به آرامش، و کاهش استرس است. مدیتیشن موجب ارتقای شخصیت و رشد معنوی می شود.

 

 

 

 

هدف از مدیتیشن: مدیتیشن می تواند به آرامش افراد در استرس، به حفظ سلامتی و به بهبودی بیماران کمک کند .کسانی که مدیتیشن را به صورت مرتب انجام می دهند، هم کمتر دچار اضطراب و افسردگی می شوند و هم شادمانی و رضایت بیشتری از زندگی دارند. مدیتیشن آرامش عمیقی ایجاد می کند که در آن احساس توازن و تعادل فکری خواهید کرد. دستاورد این تعادل فکری افزایش بصیرت، ارتقای افکار، و خونسردی در برخورد با مشکلات است. آرامش و خود شناسی بیشتر و پذیرش بهتر دیگران روابط اجتماعی را نیز دگرگون می کند. مدیتیشن با ایجاد شرایط رهایی از استرس می تواند به کاهش علائم بسیاری از بیماریها کمک کند.

 

 


 

فواید مدیتیشن: ١- بر اساس یافته های بالینی مدیتیشن منظم می تواند در درمان حمله اضطراب، اختلال اضطرابی فراگیر، زخمهای گوارشی، التهاب روده بزرگ، پسوریازیس، وبرخی اختلالات افسردگی مانند دیس تایمی موثر باشد. ٢- مدیتیشن می تواند به عنوان مکمل درمان در فشار خون بالا، پیشگیری از سکته قلبی،سخت شدن دیواره عروق، التهاب مفاصل، دردهای عضلانی، سرطان، بی خوابی، میگرن، و سکته مغزی به کار رود. ٣- مدیتیشن می تواند درمان مکملی برای آلرژیهای خفیف تا متوسط وآسم باشد، چون کاهش استرس در این بیماریها نقش پیشگیری کننده دارد. ٤- مدیتیشن موجب کاهش علائم و بهبود عملکرد در بیماریهای عصبی مانند پارکینسون، ام اس، و صرع می شود.

 

 

 

انواع مدیتیشن: به طور کلی دو نوع مدیتیشن وجود دارد:

١- مدیتیشن از طریق تمرکز

٢- مدیتیشن از طریق تفکر

در مدیتیشن از طریق تمرکز فرد توجه خود را بر روی تنفس، تصویر واقعی یا خیالی،احساس لذتی، یک صدا، کلمه یا عبارتی که به آرامی یا با صدای بلند تکرار می شود (مانترا)، و یا بر حرکات مشخص مانند حرکات تای چی، یوگا ، چی کونگ متمرکز می کند. به دنبال تمرکز، نگرانی و اضطراب محو شده احساس آرامش جای آن را می گیرد. این آرامش اثرات فیزیولوژیک مفیدی بر بدن دارد. در مدیتیشن از طریق تفکر، فرد از تمامی توجه خود برای آگاهی استفاده می کند. تفکر درحالت آرامش و به منظور شناخت خویشتن صورت می گیرد و آگاهی از افکار ، احساسات طبیعی، قوه ادراک و احساس به دست می آید. از این طریق سکون و آرامش ذهن ، تسلط بر خویشتن و خونسردی حاصل می شود.

 

 

 

جهت اجرای مدیتیشن، فقط کافیست شما مکانی آرام وبدون مزاحمت پیدا کنید وبنشینید،(پشت شما باید مستقیم وبدون خمیدگی باشد)، دستان خود را به حالتی کاملا آرام و راحت در کنار خود قرار دهید، اجازه دهید تا چشمان شما به طرف پایین نگاه کند البته از خیره شدن به زمین خودداری نمایید وبسیار آرام وعمیق ومنظم نفس بکشید، با تمرکز در مورد چیزی که دوست دارید و احساس سرشاراز شکر گزاری ازآفریدگار، ادامه دهید. اگر احساس سنگینی چشم داشتید چشمان خود را ببندید، بسیار آرام باشید واین تمرین را هر روز ادامه دهید اگر دو بار در روز این تمرین را انجام دهید و زمان آنرا به بیست دقیقه برسانید بسیار موثرتر خواهد بود.نگران نباشید به راحتی آنرا انجام خواهید داد و تاثیر شگفت انگیز آنرا خواهید دید.

 

 مدیتیشن این امکان را فراهم میکند که شما ساعتها، در آرامش و لذت باشید.

 

 یکی از آرامش بخش ترین لذت هایی که با روش مدیتیشن، میتوان در خود بوجود آورد و  احساس کرد، (شهوت)  است.

خب حالا دوست داری تنها با قوه تفکر ، هر لحظه و هر جا که تمایل داشتی، اراده کنی و لذت ببری!!! پس اگه دوست داری که با کمی تمرکز ذهنی، ساعتها، در اوج شیرین ترین لذت ها، شنا کنی و طراوت بگیری، فایل آموزشی من که «اورگاسم با نیروی تمرکز ذهنی» نام داره رو خریداری کن، تا یاد بگیری که چه توانایی هایی داشتی، اما ازش خبر نداشتی!!من،ملینا، با بیش از 15 سال تجربه، در زمینه های ریلکسیشن و مدیتیشن،آموزشگر حرفه ای این آموزش هستم. واسه تهیه این فایل روی لینک پرداخت آنلاین کلیک کن. قیمت این فایل آموزشی:5000 تومان است. این آموزش قابل استفاده برای خانمها و آقایان در هر سنی هست. این روش، بهترین روش درمان افسردگی هست و باعث ایجاد نشاط و شادابی میشه. پس اگر تمایل داری یک تجربه بسیار شیرین و جدید و جذاب از این نشاط و شادی رو به مدت طولانی، با روش مدیتیشن یا تمرکز ذهنی، داشته باشی، فرصت رو از دست نده! حجم فایل :
 1.54mb                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

http://www.example.com/images/image.gif">